Tepelná čerpadla LG

Katalog LG THERMA V ke stažení 

Vytápějte svůj byt či dům tepelným čerpadlem Therma V od LG systémem vzduch voda. Therma V poskytuje spolehlivý a ekologický zdroj teplé vody pro vaše topení během zimního období, v létě jej pak lze využít jako dobrou náhradu klimatizace. Výrobky obsahují fluorované skleníkové plyny. LG THERMA V, které funguje na principu tepelného čerpadla typu vzduch - voda, je určený pro nové a renovované budovy. Systém THERMA V je vybaven pokročilou technologí topení a ztělesňuje ekonomicky výhodné a přitom ekologicky šetrné řešení vytápění s využitím obnovitelných přírodních zdrojů.

ENERGETICKY ÚČINNÁ APLIKACE

THERMA V představuje nejlepší řešení pro vytápění domácnosti a dodávku teplé vody prostřednictvím invertorové technologie od LG. THERMA V má čtyřikrát vyšší energetickou  účinnost (až 4,1 až 4,5 (COP) než jiné topné systémy, neboť absorbuje energii z venkovního prostředí. Tepelná energie je do systému přiváděna ze vzduchu (venkovní jednotka tepelného čerpadla) a ze slunce (solární panel). To s sebou přináší výrazně nižší emise oxidu uhličitého. Zjistěte, jak ušetříte své peníze a životní prostředí! Vyzkoušejte Simulátor úspory energie!

 

Systém klimatizace a vytápění LG Therma V uspokojí vaše očekávání tepelného komfortu. Díky využití tepelné energie venkovního vzduchu umožňují tepelná čerpadla Therma V vyhřívat vnitřek domu nebo bytu s vysokou účinností, a to dokonce i při nízkých venkovních teplotách. Vytápějte svůj dům ekologicky šetrným moderním řešením, které úsporně nahradí vyhřívací systémy na bázi plynu nebo pevných paliv. Nebo řešíte jen otázku, jak se ochladit v parném létě? V tom případě si prohlédněte naše klimatizace pro obytné budovy, kterou jsou součástí ucelené nabídky klimatizačních jednotek od LG.

 

VYSOCE ÚČINNÉ OBĚHOVÉ ČERPADLO

THERMA V funguje na principu tepelného čerpadla (typu vzduch - voda). Systém THERMA V je vybaven vysoce účinným vodním čerpadlem třídy A  a vykazuje vyšší energetickou účinnost než jiné značky (testování: Okolní teplota -2 ° C / Výstupní teplota vody 55 ° C.). Tlak čerpadla je nastavitelný dle navrhovaných parametrů potrubní sítě. Regulace tlaku systému THERMA V zvyšuje tepelný výkon díky stabilnímu provozu při nízké okolní teplotě. Venkovní výměník tepla LG má hliníkové lamely s povrchovou úpravou v podobě protikorozního epoxidového nátěru zlaté barvy na ochranu proti korozi. Tím jsou dlouhodobě zachovány vynikající vlastnosti výměníku z hlediska přenosu tepla, zatímco výměníku bez úpravy Gold Fin postupně ztrácejí účinnost v důsledku povrchové koroze. Povrchová úprava Gold Fin se ideálně hodí do prostředí s vysokou mírou znečištění nebo do míst vystavených účinkům slané mořské vody.

NOVÝ DŮM

S nízkoteplotním monoblokem a děleným systémem (split) lze provádět topení a chlazení.

 

RENOVOVANÝ DŮM

Systém Therma V lze připojit ke stávajícímu boilerovému systému za účelem optimalizace energetické účinnosti a tepelného výkonu v renovovaném domě. Vysokoteplotní čerpadlo THERMA V také může zcela nahradit stávající boiler a dodávat horkou vodu o teplotě 80° C.            

Renovovaný dům

 

Ovládání tepelného čerpadla LG Therma V přes internet

Společnost LG Electronics, ve spolupráci se firmou Tronic Control, vytvořila ovládání tepelného čerpadla přes Internet. Již delší dobu si uživatelé žádají spolehlivé, jednoduché a cenově dostupné zařízení, které by vzdáleně zobrazovalo funkce na ovladači.

Co je tedy potřeba mít, jak zařízení funguje a vypadá?

Zařízení umožňuje ovládat tepelné čerpadlo přes chytrý telefon nebo tablet. Stačí, aby v dané budově bylo internetové připojení, abyste se mohli přihlásit na internetové stránky společnosti Tronic Control. Demo web je  www.vizleda.com a zadejte jméno:  thermav a heslo: thermav. Zadáním hesla se uživatel dostane do zobrazení, kde jsou zakresleny  všechny zapojené části čerpadla - venkovní jednotka, vnitřní jednotka, zásobník na teplou užitkovou vodu (nabízí se i možnost monitorovat solární kolektor anebo fotovoltaický panel). Čerpadlo se dá samozřejmě tímto způsobem na dálku zapnout nebo vypnout a dají se nastavit požadované hodnoty výstupní vody do systému vytápění, teplota teplé užitkové vody a řada dalších.

MÁTE ZÁJEM O NÁVRH KLIMATIZACE ČI TEPELNÉHO ČERPADLA ZDARMA!
Napište nám a mi Vám zavoláme na zpět.